Wydarzenia : Wieczór Aretha Franklin w Nivelles

Lato 2020 jest wyjątkowe, bez festiwali, bez dużych zgromadzeń, bez wycieczek do odległych krajów, co nie znaczy, że ten letni sezon jest pozbawiony wydarzeń.


Niezapomniany wieczór pod znakiem muzyki, i to nie byle jakiej: artystki o wyjątkowym głosie, Aretha Franklin. W styczniu 1972 roku nagrała album na żywo w kameralnym kościele w dzielnicy Watts w Los Angeles. Płyta z tego legendarnego koncertu, Amazing Grace, stała się najlepiej sprzedającym się albumem Gospel wszech czasów, świętującym sukces Queen of Soul.


AMAZING GRACE (2019, Stany Zjednoczone, 1h28) to nie tylko filmowany koncert przywołujący muzyczną historię, ale też świadectwo pracy wykonanej przez Aretha Franklin, skoncentrowanej, perfekcjonistycznej i zdeterminowanej, nie tylko w swojej wierze, ale także w zmaganiach. Ten film fabularny nie stara się ukryć rzeczywistości amerykańskiego społeczeństwa, w którym rozszczepienia doprowadziły piosenkarzy takich jak ona do desperackiej walki z rasizmem.


Projekcję poprzedzi konferencja Pierre Deruisseau, muzykologa specjalizującego się w muzyce afroamerykańskiej.PRAKTYCZNE INFORMACJE


Kiedy? Sobota, 25 lipca, od 21:00 do 23:15


Gdzie ? Collégiale Sainte-Gertrude de Nivelles


Cena : 5 € (dorośli), 3 € (-26 lat).

Bilety można kupić wyłącznie online : Ciné4 en plein air : Soirée "Aretha Franklin" - Amazing Grace ...


Łączna liczba widzów jest ograniczona do 80 osób. Noszenie maski nie jest obowiązkowe


vivreici.be

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie