Według ekspertów "szkoły zostaną wznowione z kodem pomarańczowym lub czerwonym"

Koronawirus powraca do Belgii. Wzrost przypadków zarażenia koronawirusem, który skłonił w czwartek Radę Bezpieczeństwa Narodowego do rezygnacji z 5 fazy i wzmocnienia niektórych środków, może mieć także złe skutki w nowym roku szkolnym.

„Jeśli nie możemy teraz odwrócić trendu, szkoły zostaną wznowione 1 września w kolorze pomarańczowym lub czerwonym. Rok szkolny będzie wtedy od początku obciążony. Dzieci mają już opóźnienie w nauce, bardzo ważne jest, abyśmy dali im szansę chodzenia do szkoły. Powrót do szkół uczniów klas średnich nadal jest pod znakiem zapytania."


Eksperci GEES zauważyli, że osoby w wieku 18-30 lat mają coraz większy kontakt ze sobą i ze starszymi grupami wiekowymi. "Te kontakty międzypokoleniowe bardzo nas niepokoją. Obawiamy się, że może to przełożyć się na wzrost liczby hospitalizacji ”. „Wirus ponownie się rozprzestrzenił, co doprowadziło do pojawienia się go w różnych grupach wiekowych. W przypadku hospitalizacji efekt jest zauważalny z pewnym opóźnieniem, zwłaszcza, że ​​istnieje pokolenie, które samo w sobie jest bardziej bezobjawowe, przez co wirus jest przenoszony nieświadomie na osoby starsze ”.


Według ekspertów GEES, konieczne jest zmniejszenie bańki kontaktowej. „Odwrócenie krzywej wymaga wiele wysiłku, więc lepiej byłoby zredukować bańkę do dziesięciu osób."sudinfo.be

0 komentarz