Szkoły, transport, praca, godzina policyjna ...nowe decyzje

  • Plan plenerowy

Kwietniowy „plan plenerowy”, który miał rozpocząć się 1 kwietnia i pozwalałby na wznowienie całej serii zajęć na świeżym powietrzu a także ponowne otwarcie parków rozrywki czy imprez kulturalnych dla 50 osób - został wstrzymany.


Wyjątkiem są zajęcia na świeżym powietrzu dla młodych osób do 18 roku życia. Zajęcia te mogą odbywać się w małych, maksymalnie 10-osobowych grupach (na świeżym powietrzu i bez noclegu). Oprócz zajęć dla młodzieży „plan plenerowy” przewidywał również ponowne otwarcie parków rozrywki, które zostało przełożone.


Obozy i zajęcia dzieci i młodzieży w wieku poniżej 19 lat w czasie Świąt Wielkanocnych mogą odbywać się tylko wtedy, gdy nie ma noclegów, tylko na świeżym powietrzu i w małych grupach liczących maksymalnie 10 dzieci.


  • Szkoły

Ponowne zajęcia stacjonarne uczniów szkół średnich II stopnia, pierwotnie zaplanowana na 29 marca, prawdopodobnie rozpoczną się po przerwie wielkanocnej, 19 kwietnia.


Noszenie maski staje się obowiązkowe dla wszystkich uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych, najpóźniej od środy 24 marca.


Nie podjęto jeszcze decyzji o przedłużeniu przerwy wielkanocnej. Ministrowie edukacji spotkają się w poniedziałek, by o tym zdecydować.


Wprowadzone zostaną regularne testy nauczycieli i uczniów.


  • Godzina policyjna - przedłużona do 30 kwietnia


  • Transport

Od 3 kwietnia liczba miejsc w pociągach turystycznych będzie ograniczona. Siedzenia przy oknach będą jedynymi, które będą mogły zajmować osoby powyżej 12 roku życia.


  • Praca

Telepraca pozostaje obowiązkowa zarówno w przedsiębiorstwach sektora prywatnego, jak i publicznego. Od poniedziałku 22 marca testy antygenowe będą masowo wykorzystywane w tzw. sektorach ryzyka: policja, inspekcja, poczta, straż pożarna, 112, celnicy.


  • Podróże - Zbędne podróże zagraniczne są zabronione do 18 kwietnia

sudinfo.be


0 komentarz