Pożar na Anderlecht : wzrosła liczba ofiar

Po ogromnym pożarze w poniedziałek w budynku na Anderlecht zgłoszono zaginięcie ojca i córki. Niestety, dziś po południu odnaleziono martwego mężczyznę i jego 14-letnią córkę. Ciała nie zostały jeszcze wydobyte spod gruzów. Zidentyfikowano również inną ofiarę pożaru, jest to 25-letni mężczyzna. Łącznie w pożarze zginęły trzy osoby.

Pożar wybuchł w poniedziałek około 3 nad ranem w czteropiętrowym budynku. 30 osób rannych lub zatrutych przetransportowano do brukselskich szpitali. 4 hospitalizowane ofiary są nadal w stanie krytycznym. Jedna po wyskoczeniu przez okno, a trzy inne z powodu ciężkiego zatrucia - w tym małe dziecko. Rannych zostało też czterech strażaków.

"Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, płomienie buchały z różnych pięter. Podłogi i sufity zawaliły się i nie było już schodów w budynku od strony ulicy. Zmobilizowano policyjne drony, zwłaszcza gdy pożar rozprzestrzenił się na tył budynku. Aby opanować pożar, przeszliśmy przez tylną część budynku, wywierciliśmy otwory w ścianach i wstrzykiwaliśmy pianę i wodę”. Około godz.10:45 opanowano pożar w tylnym budynku, składającym się z mieszkań i magazynu.


Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Śledztwo jest w toku.https://www.sudinfo.be/id388433/article/2021-04-20/le-bilan-de-lincendie-anderlecht-revu-la-hausse-un-pere-et-sa-fille-de-14-ans
0 komentarz