"Pass sanitaire"- przepustka zdrowotna w Europie

Przepustka zdrowotna wchodzi w życie we Włoszech dziś, 6 sierpnia. Francja zatwierdziła wczoraj (czwartek) rozszerzenia, które wejdą w życie od poniedziałku.


We Francji, od poniedziałku 9 sierpnia przepustka zdrowotna będzie obowiązkowa m.in.przy wejściu do restauracji. Włochy również idą za przykładem francuskim.


We Włoszech od piątku by wejść do barów, restauracji, kin, muzeów, a nawet teatrów konieczne jest posiadanie przepustki. Karnet zdrowotny jest również obowiązkowy, aby wybrać się na koncert, imprezę sportową, na targi, do centrum odnowy biologicznej.


We Francji karnet zdrowotny jest już od kilku dni obowiązkowy na kino i muzea. Od tego poniedziałku, 9 sierpnia, zostanie poszerzony o kawiarnie, restauracje, targi, podróżowanie samolotem czy pociągiem.


W Luksemburgu przepustka jest obowiązkowa, aby wejść do sklepów.


W najbardziej dotkniętych regionach Portugalii wyłącznie w weekendy nie można bez przepustki wejść do hoteli i restauracji. Podobnie jak w Grecji.


W Hiszpanii i Niemczech tylko niektóre regiony wymagają przepustki zdrowotnej, aby uzyskać dostęp do barów i restauracji.


Istnieją trzy możliwości uzyskania przepustki: zaszczepienie się 2 dawkami, przedstawienie negatywnego wyniku testu (48 godzin), lub przedstawienie dowodu wyzdrowienia sprzed mniej niż 6 miesięcy.

https://www.rtl.be/info/monde/europe/pass-sanitaire-en-europe-dans-quels-pays-et-quelles-conditions-peut-on-me-le-demander--1317131.aspx