„La Boum 3” na Ixelles: trzy aresztowania i dwóch rannych, w tym policjant

"Grupa około 500 osób, które pozostały na placu Saint-Croix na Ixelles pomimo wielokrotnych wezwań do opuszczenia miejsca, została rozproszona przez policję około godziny 1.30 w nocy" - poinformował rano rzecznik policji Olivier Slosse. Użyto armatek wodnych. Trzy osoby aresztowano. Jeden uczestnik doznał wstrząsu mózgu. Ranny został również policjant.


Kilka tysięcy osób świętowało w sobotni wieczór na Place Sainte-Croix. Burmistrz Ixelles Christos Doulkeridis, miejscy mediatorzy i policja wezwali ludzi do poszanowania noszenia masek i środków dystansu społecznego, a następnie do powrotu do domu. Bez skutku.


W chwili interwencji policji o 1:30 w nocy na placu było jeszcze około 500 osób. Do ich rozproszenia został użyte armatki wodne. Butelki i inne przedmioty były sporadycznie rzucane w kierunku policji. Jednego z uczestników z wstrząsem mózgu zabrano do szpitala. Wybito również szybę policyjnego radiowozu. Znajdujący się w nim policjant został ranny w twarz.


Po północy policja Brussels-Ixelles położyła kres innym niewielkim zgromadzeniom kilkudziesięciu osób w innych miejscach, zwłaszcza w parkach.


Burmistrz Ixelles ostrzegł dziś o bardziej rygorystycznych środkach. Oznajmił, że imprezy nie będą już tolerowane, jak miało to miejsce wczoraj wieczorem na Place Sainte-Croix.


Obecny na miejscu zdarzenia do końca policyjnej interwencji burmistrz starał się jak najbardziej, ale na próżno, nakłonić uczestników do przestrzegania zasad sanitarnych.


Powiedział też, że jest bardzo rozczarowany brakiem odpowiedzialności i solidarności uczestników w obliczu pandemii.„Rozczarowujące jest to, że ludzie mówią nam, żebyśmy przestali ich infantylizować, ale potem nie umieją wziąć odpowiedzialności za swoje zachowanie” - ubolewa burmistrz.


https://www.sudinfo.be/id392469/article/2021-05-09/la-boum-3-ixelles-trois-arrestations-et-deux-blesses-dont-un-policier


0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie