Koronawirus w Belgii : Rośnie liczba nowych przypadków

Z tygodnia na tydzień liczba osób hospitalizowanych oraz liczba zgonów maleje, natomiast liczba nowych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Belgii rośnie.


W przypadku zgonów średnia z ostatniego tygodnia wynosi 1,6, jest to wysoki spadek w porównaniu do poprzedniego tygodnia, gdzie dzienna średnia zgonów wynosiła 4,6.

W ciągu ostatnich 24 godzin nie odnotowano żadnego zgonu.


Jeśli chodzi o hospitalizację, do szpitali przyjęto wczoraj 9 osób, a łącznie hospitalizowanych jest 138, w tym 23 osoby na oddziale intensywnej terapii.


W ciągu ostatnich siedmiu dni odnotowano średnio 95,3 przypadków dziennie zarażenia koronawirusem, co stanowi wzrost o 11% w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Łącznie odnotowano 62781 przypadków zarażenia koronawirusem w Belgii od początku pandemii.


Wzrost liczby przypadków dotyczy głównie Antwerpii, Limburgii i Liège, a większość nowych zakażeń występuje obecnie u osób najbardziej aktywnych społecznie, w wieku od 20-50 lat. Problem polega na tym, że nosicielami wirusa jest grupa wiekowa, u której nie występują objawy lub są one bardzo słabe, natomiast osoby te mogą zarażać bardziej wrażliwe np. w domach opieki, w których możliwość odwiedzin została rozszerzona.

Obserwuje się też zmniejszenie środków ostrożności u tych ludzi, co uzasadnia ostatnio podjętą decyzję władz, o obowiązkowym noszeniu maski w zamkniętych przestrzeniach publicznych.


rtl.be


0 komentarz