Koronawirus w Belgii - raport dnia : trend spadkowy, 3600 zgonów nie potwierdzonych testem

30 sierpnia główne wskaźniki dotyczące epidemii koronawirusa w Belgii pozostają na niskim poziomie.


W ciągu ostatnich 24 godzin zgłoszono 647 przypadków. Według danych zaktualizowanych przez Instytut Zdrowia w okresie od 20 do 26 sierpnia dochodziło do średnio 437 zakażeń nowym koronawirusem dziennie, co stanowi spadek o 15% w porównaniu z okresem siedmiu poprzednich dni. Łączna liczba przypadków w Belgii wynosi obecnie 84 599.


W ciągu ostatnich 24 godzin zgłoszono 5 zgonów. Według skonsolidowanych danych między 20 a 26 sierpnia średnia wynosi 4,1 zgonów dziennie, co stanowi spadek o 57% w porównaniu z poprzednim tygodniem. Po ostatnich poprawkach szacuje się, że od początku epidemii Covid-19 zmarło około 9 891 osób. Należy zauważyć, że wśród tych zgonów pewna część (około 3600 zgonów) nie została potwierdzona testem i została zaklasyfikowana do kategorii zgonów „możliwych przypadków” koronawirusa, tzn. była to osoba prezentująca co najmniej jeden główny objaw, a mianowicie ostry początek kaszlu bez innej oczywistej przyczyny; duszność (niewydolność oddechowa); ból w klatce piersiowej ; brak węchu (utrata węchu) lub zaburzenia smaku (utrata smaku), lub osoba wykazująca co najmniej dwa objawy, a mianowicie wystąpienie gorączki bez innej oczywistej przyczyny; bóle mięśni ; zmęczenie; katar; ból gardła ; ból głowy, biegunka.


W ciągu 24 godzin, odnotowano tylko 6 hospitalizacji. To znacznie mniej niż w poprzednich dniach i konieczne będzie sprawdzenie, czy dane są kompletne. W liczbach skonsolidowanych między 20 a 26 sierpnia średnio 19,7, osób hospitalizowano dziennie, co oznacza spadek o 35% w porównaniu z poprzednim tygodniem.


Bruksela pozostaje bardziej dotknięta niż inne prowincje, z 797 przypadkami wykrytymi w ciągu tygodnia. Najbardziej dotknięty pod względem liczby przypadków jest Molenbeek.


rtl.be


0 komentarz