Koronawirus w Belgii : Raport dnia - liczba nowych przypadków spadła o 8 %, anulowano 121 zgonów

W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 355 przypadków zakażenia koronawirusem. Średnia liczba infekcji koronawirusem wyniosła 490,3 dziennie między 16 a 22 sierpnia. Oznacza to spadek o 8% w porównaniu z poprzednim tygodniem. Od początku epidemii całkowita liczba przypadków wzrosła w Belgii do 82 447.


Na poziomie regionalnym liczba przypadków nieznacznie wzrasta w regionie stołecznym Brukseli: średnio 128 nowych przypadków dziennie, co stanowi wzrost o 7% w porównaniu z poprzednim tygodniem (wzrost ten obserwuje się w 14 z 19 gmin , głównie w strefie Nord - Ouest, Bruxelles-Ville, Molenbeek i Schaerbeek). W Antwerpii sytuacja rozwija się pomyślnie: średnio 105 nowych przypadków dziennie w tym tygodniu, co oznacza spadek o 24% w porównaniu z poprzednim tygodniem. Z kolei prowincja Hainaut doświadcza gwałtownego wzrostu, 35%, przy średnio 47 nowych przypadkach dziennie. Prowincja zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby przypadków, za Brukselą i Antwerpią.


Liczba hospitalizacji i zgonów wciąż spada


W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 12 nowych hospitalizacji. Średnio od 15 do 21 sierpnia doszło do 26 hospitalizacji dziennie, co oznacza spadek o 23% w porównaniu z poprzednim okresem. W sumie od początku epidemii do szpitala przyjęto 18 907 osób. Większość nowych przyjęć do szpitali nadal odbywa się w Brukseli i Antwerpii.


Wycofano 121 błędnie i dwukrotnie zgłoszonych zgonów we Flandrii. Nie jest wykluczone, że korekty będą miały miejsce, również w Brukseli i Walonii.

Łączna liczba zgonów od początku epidemii wynosi 9 878. W ciągu ostatniego tygodnia dochodziło do średnio 7 zgonów dziennie, co oznacza spadek o 36% w porównaniu z poprzednimi tygodniami.


54% zgonów dotyczy osób powyżej 85 roku życia.

rtbf.be

0 komentarz