Koniec obławy : znaleziono ciało Jürgena Coningsa

Jürgen Conings, 46-letni żołnierz, był przedmiotem intensywnych poszukiwań, trwających od wtorku 18 maja. Uzbrojony i uważany za „potencjalnie brutalnego ekstremistę”, stał się najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Belgii.


Na zwłoki mężczyzny natknął się dziś burmistrz Maaseik, Johan Tollenaere, podczas jazdy na rowerze w pobliżu Dilserbos w Dilsen-Stokkem. To nie jest obszar, na którym dokonywane były masowe poszukiwania.


Jürgen Conings zmarł prawdopodobnie trzy tygodnie temu. „Przyczyną śmierci według pierwszych obserwacji jest samobójstwo z użyciem broni palnej, ale tę przyczynę trzeba będzie z całą pewnością ustalić podczas nadchodzącego badania kryminalistycznego” – precyzuje prokurator federalny.


Wojsko, policja i jednostki federalne pracowały przez kilka tygodni, aby znaleźć Jürgena Coningsa, 46-letniego żołnierza okrzykniętego jako „potencjalnie brutalnego ekstremistę” przez Organ Koordynacyjny ds. Analizy Zagrożeń (Ocam) . Uzbrojony zbieg zagroził, że zaatakuje struktury państwowe, meczet i kilka znanych osobistości, w tym wirusologa Marca Van Ransta.


Jürgena Coningsa nie widziano od poniedziałkowego poranka 17 maja, kiedy wyszedł z domu do pracy w Dilsen-Stokkem, zostawiając dwa listy, jeden do policji, drugi do swojej dziewczyny, w których opisał całą swoją nienawiść do rządu i ekspertów.


https://www.sudinfo.be/id400901/article/2021-06-20/la-chasse-lhomme-est-terminee-le-corps-sans-vie-de-jurgen-conings-ete-retrouve0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie