Ilias, 12 lat, wciąż poszukiwany

Ilias Chahdi, lat 12, zaginął w czwartek rano. Jego rodzice nie wypowiadali się w mediach, ale apelują do syna za pośrednictwem swojej prawniczki, Zohry Othman „Jeśli możesz swobodnie decydować, gdzie jesteś i dokąd się wybierasz, wracaj do domu.Twoja rodzina chce cię znowu zobaczyć. Twoi rodzice tęsknią za tobą, twoja siostra za tobą tęskni. Chcemy cię tylko przytulić i bezpiecznie zabrać do domu. "


Rodzice zwracają również uwagę, ponownie za pośrednictwem swojego prawnika, że ​​nie rozumieją, co się stało i nie wiedzą, dlaczego ich syn nagle poszedł do szkoły inną drogą. „Nie było żadnych znaków. Nie było żadnych argumentów. Syn nie miał depresji. (…) To był zwyczajny spokojny poranek. Jak zwykle wyszedł do szkoły. Rodzice nadal mają nadzieję, że jest w bezpiecznym miejscu i że w końcu wróci do domu ”- powiedział prawnik rodziców VTM Nieuws.


Siostra Iliasa również złożyła apel na Twitterze. „Mój młodszy brat zaginął. Był w drodze do szkoły, ale nigdy do niej nie dotarł. Okazuje się, że poszedł w drugą stronę (Wilrijk), widzieliśmy to na nagraniu z kamery monitoringu. Jeśli ktoś widział mojego młodszego brata, to proszę o kontakt ”- napisała


Policja nadal nie miała żadnych śladów, chociaż otrzymuje wiele sygnałów od ludzi, którzy uważają, że widzieli chłopaka, niestety są one sprzeczne. „W tej chwili może być wszędzie" - powiedział komisarz Johan Wonnink. Wszystkie zeznania są jednak badane, a policja zachęca wszystkie osoby, które mają informacje, do skontaktowania się z nimi. Dziecko nie ma też telefonu komórkowego, więc nie da się go zlokalizować.


Rodzina Iliasa zorganizowała już poszukiwania w Antwerpii w piątek wieczorem, z udziałem około 200 wolontariuszy. W sobotę ponownie poprosiła o dystrybucję ulotek, również poza regionem Antwerpii. „Ponad 48 godzin po zniknięciu, Ilias może być znacznie dalej” - powiedziała ciotka chłopca. „Dlatego teraz szukamy poza regionem Antwerpii. "


12-letni Ilias Chahdi opuścił swój dom w Vredebaan w Mortsel (prowincja Antwerpia) około 8:10 w czwartek rano na niebiesko-szarym rowerze górskim z beżowym siodełkiem, aby udać się do szkoły. Nigdy tam nie dotarł. Ostatni raz został zauważony na nagraniu z kamery ze stacji benzynowej w Wilrijk, w miejscu poza jego zwykłą trasą.


Miał na sobie czarny kask rowerowy, granatowy płaszcz przeciwdeszczowy z dwoma poziomymi paskami z przodu i białym paskiem pomiędzy nimi, beżowe spodnie i białe tenisówki. Miał na sobie również plecak marki Eastpack w niebiesko-czarną kratę. Nastolatek ma 1,62 m wzrostu, jest normalnej budowy, ma kręcone brązowe włosy i nosi okulary w metalicznym kolorze.


Każdy, kto ma informacje na temat zaginionego, może skontaktować się pod bezpłatnym numerem 0800 / 30.300 lub za pośrednictwem Child Focus pod numerem 116.000. lub pocztą elektroniczną na adres avisderecherche@police.belgium.eu.


sudinfo.be