Gubernator Antwerpii wzywa do zmniejszenia bańki kontaktowej

Rozprzestrzenianie się wirusa w regionie Antwerpii nadal rośnie. Aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się epidemii, gubernator prosi o ograniczenie kontaktów towarzyskich.

„Ogranicz się do swojej rodziny lub dwóch osób!”.


Gubernator Antwerpii Cathy Berx wezwała w piątek mieszkańców - szczególnie w centrum miasta - do ograniczenia liczby kontaktów bardziej niż nakładają to przepisy federalne, a także do wybrania stałej bańki. „Nie mówię, że zasady muszą się zmienić, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby maksymalnie ograniczyć kontakty” - podkreśla.

Antwerpia boryka się z licznymi nowymi zakażeniami koronawirusem. W tej sytuacji Cathy Berx szczególnie chce podjąć w razie potrzeby dodatkowe działania, oprócz zaostrzenia przepisów ogłoszonych już w czwartek przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego.


Zachęca również obywateli do codziennego podejmowania wysiłków. „Proszę was, abyście ograniczyli kontakty do rodziny i jednego lub kilku znajomych” - mówi gubernator.

„I najlepiej jest zachować dystans w kontaktach z przyjaciółmi. Nie przytulaj ich ani nie całuj".


Cathy Berx apeluje również do mieszkańców Antwerpii, aby pozostali w domu, jeśli poczują się chorzy. „Zwłaszcza jeśli masz pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, proszę zostań w domu. Porównaj to z kimś, kto ma AIDS i świadomie podejmuje kontakt seksualny. Kontakt z innymi ludźmi, gdy masz pozytywny wynik na Covid, jest tym samym".sudinfo.be

0 komentarz