Godzina policyjna będzie obowiązywać jeszcze przez jakiś czas, nawet po otwarciu horeca

„Godzina policyjna będzie obowiązywać jeszcze przez jakiś czas, nawet po ponownym otwarciu branży gastronomicznej” - oznajmił minister sprawiedliwości.


W ten piątek Komitet Konsultacyjny zdecydował o rozszerzeniu bańki społecznej na zewnątrz do 10 osób. Zdecydowano również, że w uroczystościach pogrzebowych uczestniczyć może max 50 osób.


Jednak co do godziny policyjnej - nadal obowiązuje i wygląda na to, że to jeszcze trochę potrwa- "Oczywiście chcemy ją jak najszybciej znieść, ale można to zrobić tylko we właściwym czasie. Nie zamierzamy utrzymywać godziny policyjnej o minutę dłużej niż to konieczne, ale musimy ją utrzymać przez jakiś czas. W nadchodzących tygodniach będziemy nieustannie weryfikować wszystkie środki i będziemy egzekwować godzinę policyjną tylko tak długo, jak będzie to konieczne. Jeśli ponownie otworzymy branżę restauracyjną, będziemy to robić ostrożnie. Poza tym godzina policyjna może nie być złą rzeczą. Jeśli ponownie otworzymy kawiarnie i restauracje w maju, nie chcemy, aby były otwarte przez całą noc, godzina policyjna jest pożytecznym środkiem".

sudinfo.be

0 komentarz