Gigantyczny sukces Igi Świątek. Polka zagra w finale French Open!

Gigantyczny sukces naszej tenisistki. Iga Świątek pokonała Argentynkę Nadię Podoroską (6:2, 6:1) i awansowała do finału French Open! 19-letnia tenisistka po raz pierwszy w karierze wystąpi w decydującym meczu w Wielkim Szlemie.


To było świetne spotkanie w wykonaniu Polki. Iga Świątek popełniała bardzo mało błędów. Każdy set rozpoczynała bardzo agresywnie, starała się od początku przejmować inicjatywę w każdej wymianie. Nadia Podorovska nie radziła sobie z siłą i szybkością Świątek.

W pierwszym secie nasza tenisistka prowadziła 3:0, a wygrała go 6:2. Potrzebowała 36 minut i trzech piłek setowych, by wyjść z niego zwycięsko. W drugim secie wygranym 6:1, Iga Świątek prowadziła już 4:0, gdy przydarzył się jej delikatny kryzys. W piątym gemie drugiego seta, przy własnym serwisie, obroniła trzy breakpointy. Argentynka przełamała Polkę dopiero przy czwartej szansie. 


Polka, aby pokonać Argentynkę, potrzebowała godzinę i 10 minut. 


Zawsze marzyłam o finale French Open, więc jest to coś niesamowitego. Cieszę się, bo w Wielkich Szlemach zdarzały mi się kontuzję, a teraz jestem zdrowa. Myślę, że finał będzie kapitalny - mówiła w Eurosport Iga Świątek tuż po meczu.


Finałową rywalką Polki będzie rozstawiona z numerem czwartym Amerykanka Sofia Kenin lub Czeszka Petra Kvitova (7.). Finał French Open w sobotę.

www.rmf24.pl

foto: JULIEN DE ROSA / PAP

0 komentarz