"Dzięki szczepionce rok 2021 będzie rokiem zwycięstwa nad wirusem ” - Yves Van Laethem

„Wchodzimy w rok szczepień COVID” - podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Yves Van Laethem omówił strategię szczepień.


Ze względu na szybkość, z jaką opracowano szczepionkę, która wzbudza podejrzenia, wyjaśnił dynamikę badań nad szczepionkami - „Bardzo szybko kod genetyczny był znany i rozpowszechniany na całym świecie” - od tego momentu mogły się rozpocząć badania nad szczepionką. „Nie zaczynaliśmy od zera” - powiedział Yves Van Laetem. W przeszłości były już koronawirusy, o których również było bardzo głośno. "


"Poszczególne fazy badań następowały po sobie, nie zawsze czekając na wyniki poprzedniej fazy. Pozwoliło to zaoszczędzić dużo czasu w porównaniu z tradycyjnymi badaniami” - mówi Van Laethem. - " Szczepionka daje niewielkie skutki uboczne - To wysypka w miejscu wstrzyknięcia, niewielka gorączka. Jak w przypadku wszystkich szczepionek. W przeważającej większości przypadków poważne skutki pojawią się wkrótce po wstrzyknięciu".


Na zakończenie Yves Van Laethem zadeklarował, że - " rok 2021 będzie rokiem zwycięstwa nad wirusem dzięki szczepieniom”.


sudinfo.be

0 komentarz