Desteldonk : 55 osób bez masek aresztowanych podczas nielegalnej imprezy

55 osób bez masek, zostało aresztowanych przez policję podczas nielegalnej imprezy, wszyscy zostali ukarani grzywną w wysokości 250 euro.


Hałas niedzielnego poranka skłonił okolicznych mieszkańców do zaalarmowania policji. Policjanci odkryli nielegalną imprezę <rave party> na polu kukurydzy w Desteldonk. W sumie uczestniczyło w niej 55 młodych ludzi bez masek.


Wszyscy otrzymali mandat w wysokości 250 euro, uzgodniony w przypadku nieprzestrzegania środków związanych z walką z koronawirusem. Tylko jedna osoba próbowała uciec, ale została szybko zatrzymana i aresztowana.


Organizatorowi imprezy grozi dużo cięższa sankcja. Stanie przed sądem, aby zostać pociągniętym do odpowiedzialności.


Burmistrz miasta Mathias De Clercq jest wściekły. „To jest całkowicie nie do przyjęcia. Jest to egoistyczne zachowanie w czasie, gdy wirus zyskuje na popularności. To nie ma sensu, właśnie dlatego, że wirus rozprzestrzenia się w tej grupie wiekowej. Najwyraźniej ci młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy, że mogą zarażać również osoby starsze i najsłabsze w naszym społeczeństwie. Dlatego wzywam wszystkich do przestrzegania tych środków, ponieważ tylko wtedy, gdy wszyscy to zrobią, możemy utrzymać wirusa pod kontrolą ”.


sudinfo.be

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie