Brukselskie szpitale apelują o kierowanie pacjentów z Covid do sąsiednich prowincji

Szpitale w Brukseli apelują o przeniesienie pacjentów z Covid do mniej ruchliwych szpitali poza Brukselą w sąsiednich prowincjach. Przekierowanie miało miejsce już w zeszły weekend z UZ Jette do Aalst. Jeśli liczba hospitalizacji będzie nadal rosła, stanie się to normą. Brukselskie szpitale są dalekie od przepełnienia, ale takie rozwiązanie jest konieczne, jeśli chcą dalej normalnie funkcjonować.


W tej chwili w Clinique Saint-Jean usługi nadal działają normalnie. Jednak główny lekarz kliniki, potwierdza, że liczba przyjęć do szpitala w ostatnich dniach przyspieszyła.

Podobnie jak inne brukselskie szpitale, Clinique Saint-Jean przeznacza 25% łóżek na intensywnej terapii pacjentom z Covid. Ten próg nie został jeszcze przekroczony, ale problem może pojawić się, wtedy ucierpią na tym pacjenci, nie zakażeni, ale wymagający pobytu na oddziale intensywnej terapii.


"Aby umożliwić szpitalom zapewnienie w jak największym stopniu opieki całej populacji w Brukseli, należy odciążyć szpitale w stolicy" wyjaśnia Pascal Rosière.


Jeśli natomiast epidemia przyspieszy, planuje się przeznaczyć 50% łóżek intensywnej terapii dla pacjentów z Covid.


vivreici.be


0 komentarz