Bois de la Cambre : 22 aresztowań, dziesiątki rannych policjantów

Kilkudziesięciu policjantów, siedem policyjnych koni i ośmiu demonstrantów zostało rannych w czwartek podczas ewakuacji Bois de la Cambre - wynika z ostatniej oceny wydanej przez rzecznika policji brukselskiej Ixelles. Doszło również do 22 aresztowań, w tym 18 administracyjnych i 4 sądowych.

Kilka osób trafiło do szpitala, ale jak dotąd nie ma doniesień by doznały one poważnych obrażeń.

Lokalna policja szacuje, że po południu w Bois de la Cambre zebrało się od 1500 do 2000 osób naruszając przepisy sanitarne.

Wydarzenie La BOUM zostało opublikowane w sieciach społecznościowych, aby zaprosić internautów do udziału w festiwalu muzycznym organizowanym bezpłatnie w Bois de la Cambre. Policja Brussels-Ixelles wszczęła dochodzenie w celu zidentyfikowania organizatorów.

„Wszyscy jesteśmy zmęczeni tą sytuacją. Chcemy odzyskać naszą wolności, ale wolność to także poczucie odpowiedzialności. Starcia z policjantami, nic nie dają”- zareagował prezes MR Georges-Louis Bouchez na portalach społecznościowych.

Burmistrz Brukseli Philippe Close (PS) zapowiedział wzmocnioną obecność policji w Bois de la Cambre po fałszywym festiwalu La Boum.

"Rozumiem pragnienie zaczerpnięcia świeżego powietrza, ale bardzo różni się to od „festiwalu alkoholowego i rzucania butelkami w policję”. Ponadto sytuacja epidemiologiczna w Brukseli jest bardzo niepokojąca" - oznajmił burmistrz Brukseli.


sudinfo.be

0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie