70 flamandzkich lekarzy wzywa o zniesienie maski w szkołach

Siedemdziesięciu lekarzy wezwało flamandzkiego ministra edukacji Bena Weytsa do zniesienia obowiązkowych masek w szkołach zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów.

Decyzja o narzuceniu noszenia masek w szkole dla uczniów od 12 roku życia niepokoi głównie lekarzy pierwszego kontaktu.


„W ostatnich miesiącach ogólny dobrostan dzieci i młodzieży znalazł się pod ogromną presją. Coraz więcej dzieci i młodzieży narzeka na narzucone im zasady. Diagnozujemy lęk i problemy ze snem, problemy behawioralne i lęk przed zakażeniem. Obserwujemy również wzrost przemocy domowej, izolacji i deprywacji. Młodym ludziom brakuje kontaktu fizycznego i emocjonalnego ”- mówią lekarze w liście otwartym.


„Obowiązek noszenia masek w szkołach jest poważnym zagrożeniem dla ich rozwoju. Ignoruje podstawowe potrzeby dorastającego dziecka (…) Obowiązek noszenia maski sprawia, że ​​szkoła jest środowiskiem groźnym i niebezpiecznym, w którym więź emocjonalna staje się trudna”.


Wyjaśniają również, że zdrowe dzieci, które zarażą się Covid-19, wracają do zdrowia bez komplikacji, a następnie przyczyniają się do ochrony innych, zwiększając odporność grupową.


sudinfo.be

0 komentarz