Saint-Josse: prace nad Chaussée de Louvain zakończą się pod koniec listopada

Aktualizacja: 2 maj 2020


W czwartek rano odbyło się spotkanie pomiędzy mieszkańcami a wszystkimi partnerami (Sibelga, Vivaqua, Bruxelles Mobilité, Elia), na którym burmistrz Saint-Josse był w stanie poinformować o terminach remontu na Chaussée de Louvain. Praca zostanie zakończona w ciągu dziewięciu do dziesięciu tygodni, czyli do końca listopada.

"Nie jesteśmy w położeniu Tokio, gdzie ten rodzaj pracy jest prowadzony w rekordowym czasie. W przypadku Saint-Josse ograniczenia są różne: zniszczone rury wodne, ukośna ulica, okres pogodowych warunków i obecność koleji ", mówi Emir Kir Do tej pory przeprowadzono tylko prace zabezpieczające. Prawdziwy projekt remontowy, który rozpocznie się w czwartek, odbędzie się w trzech odrębnych fazach. Przede wszystkim Vivaqua będzie manewrować nasypem. Ta ważna faza stabilności gleby zakończy się 22 września.

W ciągu czterech tygodni zostaną zrealizowane różne połączenia wodne, gazowe, elektryczne i telefoniczne. "Wszyscy partnerzy już wykazali, że skorzystają z możliwości wykorzystania najlepszych materiałów", powiedział burmistrz Tony. Wreszcie, ostatnia faza prac, również planowana przez cztery tygodnie, będzie polegać na przebudowie skrzyżowania na powierzchni. Przebudowa tego obszaru została już przewidziana w ramach umowy z dzielnicą Axa Louvain i wydano zezwolenie. "Dlatego skorzystamy z sytuacji nadzwyczajnej, aby zrealizować ten projekt natychmiast", mówi Emir Kir. Podczas spotkania, które odbyło się w czwartek rano, mieszkańcy mogli zadawać pytania władzom lokalnym i partnerom. Po tym spotkaniu okazało się, że gaz może zostać przywrócony pod koniec weekendu, a może nawet w piątek według Sibelga. Przypominamy, że 77 osób nadal jest pozbawionych gazu Powstało wiele pytań na temat możliwych szkód w domach. "Przygotowaliśmy przydatne porady dotyczące sposobu zgłaszania roszczeń do firm ubezpieczeniowych i planujemy drugą sesję w piątek, aby pójść dalej"


0 komentarz